Molo to największa wizytówka Sopotu. Składa się z części lądowej i drewnianej (tej na wodzie). Łącznie Molo ma 511,5m długości.
Budowa Sopockiego Molo
- Część lądowa inaczej Skwer Kuracyjny ma około 20 tysięcy metrów kwadratowych z licznymi zabytkami jak np: latarnia morska, fontanna, muszla koncertowa.
Jest tam bardzo wiele punktów gastronomicznych, głównie lody, gofry, waty cukrowe. Oprócz tego, odbywają się tu liczne imprezy masowe jak np. Sopot festival, zimą zaś jest powstaje tu lodowisko. - Część drewniana to już wchodząca w morze część Molo. Zawiera jeden główny, górny pokład oraz dolne pozwalające cumować statkom. Zaczyna się wielkim pomostem, gdzie po kilkunastu metrach zwęża się do 10 metrów i tak utrzymuje aż do końca. Ta część Mola ma 450 metrów długości. Nazywa się ją drewnianą, ponieważ wszystkie jej elementy nad wodą jak i pod wodą są wykonane z drewna. Stężenie jodu na końcu Mola jest kilkakrotnie większe od stężenia na lądzie.
Sopockie Molo ma, a raczej miało kiedyś długą boczną ostrogę. Niestety została ona zburzona przez sztorm w 2004 roku. Pozostałą część odnowiono i również służyła turystom aż do 2009 roku. Obecnie jest tu marina żeglarska, która może pomieścić 103 jachty. Inwestycja kosztowała ponad 70 milionów, jednak w części pokryta została z funduszu europejskiego. W ramach inwestycji powstał także budynek na molo – bosmanat z zapleczem i miejsca na małą gastronomię.